Bill Gates odejdzie z Microsoftu? Tego chcą anonimowi akcjonariusze

Możliwość komentowania Bill Gates odejdzie z Microsoftu? Tego chcą anonimowi akcjonariusze została wyłączona 62

Bill Gates odejdzie z Microsoftu? Tego chcą anonimowi akcjonariusze

Anonimowi akcjonariusze oczekują, że Bill Gates w najbliższym czasie odejdzie ze stanowiska prezesa spółki. Miliarder ma w tej chwili już tylko 4,5 % akcji firmy, ale to nadal do niego należą główne decyzje związane z kierunkiem rozwoju Microsoftu.
3 akcjonariuszy naciska w prasie na Gates’a

Z informacji napływających z zagranicznych mediów wynika jednoznacznie, że chociaż to Ballmer był prawdopodobnie jedną z twarzy MS, która spotkała się z dużą falą krytyki, to teraz oczy akcjonariuszy skierowane są w stronę założyciela Billa Bates’a. Założyciel spółki jest nadal jedną z najbardziej wpływowych postaci w kwestii nowoczesnych technologii w sektorze IT i nie tylko.

Ostatecznie MS w sprawie ewentualnego odejścia Gates’a nie zajął jeszcze stanowiska. Za odejściem prezesa jest trzech akcjonariuszy (spośród dwudziestu), który są w posiadaniu około 5 % akcji firmy. W komunikatach prasowych wskazują, że Gates powinien opuścić Microsoft, ponieważ blokuje opracowywanie nowych strategii rozwoju spółki, a przy tym większość czasu poświęca już nie tyle firmie, jak działalności charytatywnej.

Przypomnijmy, że w tej chwili Gates jest we władaniu 4,5 % spółki, które są wycenione na przeszło 860 miliardów złotych.

Bill Gates odejdzie z Microsoftu? Tego chcą anonimowi akcjonariusze
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles