Eksperci wróżą czarny scenariusz dla Grecji. Jeśli nic się nie zmieni to bezrobocie sięgnie 34 procent w 2016 roku

Możliwość komentowania Eksperci wróżą czarny scenariusz dla Grecji. Jeśli nic się nie zmieni to bezrobocie sięgnie 34 procent w 2016 roku została wyłączona 52

Eksperci wróżą czarny scenariusz dla Grecji. Jeśli nic się nie zmieni to bezrobocie sięgnie 34 procent w 2016 roku

Analizy Instytutu Pracy GSEE w Grecji nie są optymistyczne. Według ich szacunków stopa bezrobocia do 2016 roku wzrośnie do poziomu 34 procent. Jeśli nic się nie zmieni to niedługo co trzeci grek pozostanie bez pracy.

Raport GSEE pokazuje także, że od 2008 roku w Grecji zniknęło milion miejsc pracy. W maju bieżącego roku osiągnęło rekordowy poziom 27,6 procent. Jest to najwyższy wynik jaki zanotowano w tym kraju od ponad 30 lat. Grecki minister finansów Yannis Stournaras w oświadczeniu z 19 września poinformował, że według szacunków resortu finansów w drugim kwartale PKB Grecji wzrósł po raz pierwszy od początku kryzysu.

Minister zapewnił, że gospodarka zmierza w stronę ożywienia, choć zaznaczył, że jest jeszcze daleko do ogłoszenia końca recesji. Natomiast 17 września Komisja Europejska w czasie wizyty greckiego premiera Antonisa Samarasa udzieliła poparcia dla dotychczasowych greckich reform.

admin

View all contributions by admin

Similar articles