Czy nadchodzi w końcu koniec kryzysu? Eurostat poinformował, że w Polsce wzrosła sprzedaż detaliczna o 4,5 %

Możliwość komentowania Czy nadchodzi w końcu koniec kryzysu? Eurostat poinformował, że w Polsce wzrosła sprzedaż detaliczna o 4,5 % została wyłączona 12

Czy nadchodzi w końcu koniec kryzysu? Eurostat poinformował, że w Polsce wzrosła sprzedaż detaliczna o 4,5 %

Jak poinformował Eurostat, sprzedaż detaliczna pozbawiona czynnika sezonowości wzrosła w Polsce o 4,5 procent w sierpniu w stosunku do wzrostu o 2,9 procenta w poprzednim miesiącu.

Eurostat poinformował według co miesięcznych danych w sierpniu w stosunku do miesiąca poprzedniego sprzedaż wzrosła o 0,3 procent. Natomiast te dane nie są zbieżne z Głównym Urzędem Statystycznym który odnotował wzrost na poziomie 3,4 procent w sierpniu.

Natomiast w całej Unii Europejskiej w stosunku do ubiegłego roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,3 procent, natomiast do miesiąca lipca o 0,4 procent.

Sprzedaż detaliczna pozbawiona czynnika sezonowości w strefie euro wzrosła w sierpniu o 0,7 procenta od lipca, jest to wynik powyżej średniej rynkowej w skali miesiąca która wynosiła 0,2 procent. wzrostu. Eurostat podał, że w strefie euro w skali roku sprzedaż roczna spadła o 0,3 procent, co jest powyżej przeciętniej wartości który wynosił -1,5 procent.

admin

View all contributions by admin

Similar articles