Dziś GPW została otwarta na lekkim plusie. Nadal jednak czeka na rozwój wydarzeń zza oceanu

Możliwość komentowania Dziś GPW została otwarta na lekkim plusie. Nadal jednak czeka na rozwój wydarzeń zza oceanu została wyłączona 33

Dziś GPW została otwarta na lekkim plusie. Nadal jednak czeka na rozwój wydarzeń zza oceanu

Dzisiejszym dzień rozpoczął się pozytywnie, WIG zaczął od dodatniej pozycji czyli 0,09 procent na plusie, czyli na poziomie 50847,32 punktów, indeks WIG20 wzrósł o 0,11 procent do 2415,05 punktów, natomiast WIG30 wyniósł na otwarciu 0,07 procent nad kreską, jest to wynik na poziomie 2580,31 punktów.

Wczorajsze popołudnie nie wskazywało tak pozytywnego otwarcia GPW. Widoczne spadki notowań indeksów które spowodowało niskie otwarcie Wall Street sprowadziły je poniżej poziomów zwyżkowego otwarcia. Tak szybkie i łatwe domknięcie luki hossy pokazuje, pozbycie się „gorącego kartofla” przez czynnik podażowy oraz kontrolę sytuacji.

Jak już wiadomo nocne negocjacje Baracka Obamy w kongresie nie przyniosły żadnych rezultatów, zaczął się trzeci dzień kryzysu budżetowego w USA. Niedługo się będzie można przekonać czy wpłynie on na indeksy na giełdach papierów wartościowych.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy:

admin

View all contributions by admin

Similar articles