Michał Kryński w rozmowie z Jarosławem Rybą na temat perspektyw jakie stoją przed amerykańskimi inwestorami

Możliwość komentowania Michał Kryński w rozmowie z Jarosławem Rybą na temat perspektyw jakie stoją przed amerykańskimi inwestorami została wyłączona 38

Michał Kryński w rozmowie z Jarosławem Rybą na temat perspektyw jakie stoją przed amerykańskimi inwestorami (Bankier.pl)

W studiu portalu Bankier.pl o tym jak inwestorzy zareagowali na polityczny impas i zamrożenie sektora publicznego w Stanach Zjednoczonych rozmawiali: Michał Kryński oraz analityk – Jarosław Ryba.
Fragment rozmowy z ekspertem

Michał Kryński: Impas, brak porozumienia i przymusowe wakacje sektora publicznego (w Stanach Zjednoczonych), jednocześnie jak spojrzymy na wykresy giełdowe to zdawać by się mogło, że nic dramatycznego w Stanach się nie dzieje. Skąd te wzrosty?

Jarosław Ryba: Inwestorzy oceniają całą sytuację jako polityczne przepychanki, które nie będą miały bezpośredniego wpływu na gospodarkę i wydaje mi się, że te wzrosty, które w tej chwili obserwujemy na giełdzie amerykańskiej, całkiem dobrą kondycję amerykańskiego dolara świadczą o tym, że rynki spodziewają się dojścia do porozumienia […].

Michał Kryński: To jest tylko połowa problemu, bo ustawa budżetowa to jedno, a druga sprawa to rozciągnięcie limitu zadłużenia i tu problem może być większy. Czy możemy spodziewać się, że jeśli republikanie zmiękną już teraz, to następnym krokiem będzie powiększenie limitu?

Jarosław Ryba: Spodziewamy się, że 17 października dojdzie do głosowania i powinno pójść w miarę gładko. Politycy znając wagę problemu powinni zgodzić się na podwyższenie limitu tego zadłużenia, bo gdyby do tego nie doszło, byłoby to tak naprawdę pierwszy raz w historii Stanów Zjednoczonych, kiedy kraj staje się niewypłacalny i straciłby możliwość do obsługi swojego bieżącego zadłużenia.

admin

View all contributions by admin

Similar articles