Polityka prywatności a AdSense – aktualizacja

Możliwość komentowania Polityka prywatności a AdSense – aktualizacja została wyłączona 66

Aktualizacja – kwiecień 2009.
W lutym 2008 googielek wprowadził kilka zmian w regulaminie AdSense (link). Najważniejszą z nich jest obowiązek posiadania polityki prywatności na stronach z reklamami. Temat dość ważny, a zdaje się, że autorzy poważniejszych polskich blogów o zarabianiu potraktowali go mocno po macoszemu 😉

Wprowadzone zmiany odnoszą się zapewne do faktu, że wg urzędasów z UE adresy IP to dane osobowe. Nową umowę należy zaakceptować do 25. maja, więc to chyba ostatni moment na wprowadzenie polityki prywatności na swoich serwisach. Kwestią otwartą jest, czy PP ma być wszędzie tam, gdzie umieszczone są jakiekolwiek reklamy, czy tylko w miejscach z tzw. Google Gadgets. Kochany googiel naturalnie “nie może interpretować za Państwa znaczenia zmian w naszych dokumentach prawnych.” Osobiście uważam, że kilka zdań o polityce prywatności trzeba wrzucić wszędzie – ot tak, na wszelki wypadek; choć sam nie widzę sensownego sposobu na kontrolę wszystkich stron partnerów.
Przykładowa polityka prywatności po polsku

Już kilka dni po wprowadzeniu zmian Jennifer Slegg znana jako JenSense opublikowała przykładową politykę prywatności do dowolnego wykorzystania. Poniżej moje tłumaczenie dostosowane do polskich realiów.

Polityka prywatności a AdSense – aktualizacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles