Kancelaria notarialna Opole

Możliwość komentowania Kancelaria notarialna Opole została wyłączona 8

Kiedy udać się do notariusza?

Jest wiele różnych sytuacji, w których potrzebować będziemy pomocy notariusza. Bez jego podpisu i pieczęci niektóre sprawy nie mogą bowiem nabrać mocy prawnej. Wiele też dokumentów nie będzie uznanych w urzędach i sądach bez jego poświadczenia.
Kiedy więc musimy złożyć wizytę notariuszowi?
Najczęściej odwiedzamy go, gdy chcemy sporządzić akt notarialny. Taki dokument wymagany jest w wielu sytuacjach, na przykład przy kupnie i sprzedaży nieruchomości. Zadaniem notariusza będzie sprawdzenie w księdze wieczystej, czy prawdą jest, że osoba sprzedająca nieruchomość jest jej właścicielem.
Kancelarię notarialną odwiedzą również małżonkowie, którym zależy na rozdzielności majątkowej. Intercyza bowiem tylko wtedy jest ważna, gdy zawarta jest za zgodą obojga małżonków w formie aktu notarialnego.
Dokument taki konieczny jest także przy spadkach i darowiznach.
Notariusz może również dokonywać poświadczenia podpisów swoich klientów. Takie poświadczenie jest bowiem wymagane w wielu sytuacjach, na przykład podczas sprzedaży przedsiębiorstwa. Polega ono po prostu na stwierdzeniu przez notariusza, że nasz podpis jest prawdziwy.
Jak więc widać, pomoc notariusza bywa nieodzowna. Osoby potrzebujące takiej pomocy mogą przejrzeć oferty na stronach internetowych. Wpisując w wyszukiwarkę, na przykład „Kancelaria Notarialna Opole” znajdziemy nie tylko namiary na kancelarie notarialne w tym mieście, ale także zapoznamy się z szeregiem informacji, które ułatwią nam wybór najlepszych prawników. Szczególnie istotny dla nas będzie zakres dokładnych czynności notarialnych.

Kancelaria notarialna Opole
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

Zobacz także nasze pozostałe wpisy:

admin

View all contributions by admin

Similar articles