Aktualnie kondycja Unii Europejskiej

Możliwość komentowania Aktualnie kondycja Unii Europejskiej została wyłączona 3

Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie dużo bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, w szczególności wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles